Hartmut NASSAUER Hartmut NASSAUER
Hartmut NASSAUER
Germania

Data nașterii : , Marburg/Lahn

a cincea legislatură Hartmut NASSAUER

Grupuri politice

  • 20-07-1999 / 11-10-1999 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Membru
  • 12-10-1999 / 07-03-2002 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Membru al Biroului
  • 08-03-2002 / 19-07-2004 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Membru al Biroului

Partide naţionale

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Germania)

Președinte

  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Asia de Sud-Est și cu Republica Coreea
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Delegația pentru relațiile cu țările membre ale ASEAN, Asia de Sud-Est și cu Republica Coreea

Membru

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Comisia pentru libertăți civile, drepturile cetățenilor, justiție și afaceri interne
  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Conferința președinților de delegație
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Comisia pentru libertăți civile, drepturile cetățenilor, justiție și afaceri interne
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Conferința președinților de delegație

Membru supleant

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Comisia pentru afaceri juridice și piața internă
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Comisia pentru afaceri juridice și piața internă

all-activities

Contribuțiile la dezbaterile în plen

Discursurile susținute în cadrul ședințelor plenare și declarațiile scrise referitoare la dezbaterile în plen. Articolul 204 și articolul 171 alineatul (11)

European Council / Security EN

31-03-2004 P5_CRE(2004)03-31(1)

Welcome EN

31-03-2004 P5_CRE(2004)03-31(2)

Århus Convention EN

30-03-2004 P5_CRE(2004)03-30(11)

Rapoarte în calitate de raportor

Se numește un raportor din cadrul comisiei parlamentare competente pentru a redacta un raport cu privire la propunerile cu caracter legislativ ori bugetar sau cu privire la alte chestiuni. Atunci când elaborează raportul, raportorii pot să consulte experți și părți interesate relevante. Ei sunt responsabili și pentru elaborarea amendamentelor de compromis și negocierile cu raportorii alternativi. Rapoartele adoptate în comisie sunt apoi examinate și supuse votului în ședință plenară. Articolul 55

Report on the initiative of the French Republic with a view to adopting a Council directive on mutual recognition of decisions on the expulsion of third country nationals - Committee on Citizens' Freedoms and Rights, Justice and Home Affairs EN

27-02-2001 A5-0065/2001 PE 294.315DEF LIBE
Hartmut NASSAUER

Report on the initiative of the French Republik with a view to the adoption of a Council Directive on mutual recognition of decisions on the expulsion of third country nationals - Committee on Citizens' Freedoms and Rights, Justice and Home Affairs EN

11-12-2000 A5-0394/2000 PE 294.255DEF LIBE
Hartmut NASSAUER

Întrebări parlamentare

Întrebările cu solicitare de răspuns oral pot fi depuse de o comisie, de un grup politic sau de cel puțin 5 % dintre deputații care alcătuiesc Parlamentul. Destinatarii sunt celelalte instituții ale UE. Conferința președinților decide dacă, și în ce ordine, întrebările sunt incluse în proiectul final de ordine de zi a unei ședințe. Articolul 128