Please fill this field
Alexandr VONDRA Alexandr VONDRA
Alexandr VONDRA

Fractie Europese Conservatieven en Hervormers

Lid

Tsjechië - Občanská demokratická strana (Tsjechië)

Geboortedatum : , Praha

Home Alexandr VONDRA

Lid

ENVI
Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid
SEDE
Subcommissie veiligheid en defensie
D-US
Delegatie voor de betrekkingen met de Verenigde Staten
DMED
Delegatie in de Parlementaire Vergadering van de Unie voor het Middellandse Zeegebied

Plaatsvervanger

LIBE
Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken
D-IL
Delegatie voor de betrekkingen met Israël

Laatste activiteiten

Toepassing van Verordening (EG) nr. 2020/2092, het conditionaliteitsmechanisme gekoppeld aan de eerbiediging van de rechtsstaat (B9-0206/2021, B9-0207/2021, B9-0208/2021) CS

25-03-2021
Schriftelijke stemverklaringen

Vládu práva chovám ve velké úctě, neboť jsem za ni - paradoxně jako mnoho mých kolegů z Polska a Maďarska, kteří jsou dnes největšími terči kritiky - bojoval v dobách komunistické totality. Naše obava se týká objektivních právních kritérií platných pro všechny, aby tento mechanismus nebyl jen zneužíván proti konzervativním vládám, které v ideologických otázkách - migrace, rodina, zelená politika - odporují levicově-progresivistické většině v tomto parlamentu.
Příkladem může být nouzový stav z jara 2020 v Maďarsku. Zatímco tento parlament okamžitě schvaloval rezoluce a bil na poplach, Evropská komise po prozkoumání všech detailů došla k názoru, že maďarská právní úprava se té evropská nevymyká. To opakovaně potvrdila paní eurokomisařka Jourová, jejíž vztah s maďarskou vládou je více než chladný. Jenže jak napsala paní europoslankyně Sophie in't Veld, problém s vládami v Polsku a Maďarsku "je politické, nikoliv právní povahy. Tudíž technokratická právní odpověď neřeší situaci".
Na rozdíl od paní in't Veld si myslíme, že jakýkoliv mechanismus na ochranu právního státu má být striktně právní povahy; v opačném případě nechť se přejmenuje na politický mechanismus.

Alexandr VONDRA
Alexandr VONDRA

op EP NEWSHUB

Zpráva o účasti GRU na výbuchu ve Vrbeticich je šokující a nesmírně závažná. Putinovi Rusko se neštítí guerillových akci ani u nás. Musíme se podle toho zařídit. Jen nechápu, když to bezpečnostní složky vyšetřují už delší čas, proč Hamáček plánoval v týdnu cestu do Ruska. Divné.

Ke Slavii v Glasgow jsem se zatím nevyjadřoval. Nebyl jsem tam, viděl jsem to jen v TV. Ale dnešní verdikt UEFA nad Kudelou je šílený. Bez důkazů odsouzen. Stereotyp jako víno. Na Západě se fakt zbláznili.

Pro zájemce zítra debata na CEVRO. Registrace na: pctr@vsci.cz https://t.co/cMyjvyOBEy 

Contact

Bruxelles

Strasbourg