Domènec RUIZ DEVESA Domènec RUIZ DEVESA
Domènec RUIZ DEVESA

Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Μέλος

Ισπανία - Partido Socialista Obrero Español (Ισπανία)

Ημερομηνία γέννησης : , ALICANTE

9η κοινοβουλευτική περίοδος Domènec RUIZ DEVESA

Πολιτικές ομάδες

  • 02-07-2019 ... : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα

  • 02-07-2019 ... : Partido Socialista Obrero Español (Ισπανία)

Αντιπρόεδρος

  • 26-09-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ιράκ

βουλευτές

  • 02-07-2019 / 25-09-2019 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ιράκ
  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Πολιτισμού και Παιδείας
  • 02-07-2019 ... : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων

Αναπληρωτής

  • 02-07-2019 / 04-07-2019 : Επιτροπή Ανάπτυξης
  • 02-07-2019 / 03-12-2019 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ιράν
  • 05-07-2019 ... : Επιτροπή Αναφορών
  • 08-07-2019 ... : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 22-10-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Παλαιστίνη
  • 04-12-2019 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ

Επικοινωνία

Bruxelles

Strasbourg