O komisjach

Powitanie

Portrait picture of TRAN chair Karima Delli
TRAN Committee Chair © European Union 2019 - EP
Witamy na stronie internetowej Komisji Transportu i Turystyki (TRAN) prezentującej kompletny i szczegółowy przegląd jej działań ustawodawczych i politycznych.

Transport i turystyka, dwa duże sektory gospodarcze, zmagają się z ogromnymi wyzwaniami, aby reagować na obawy obywateli UE, których niepokoją kwestie dotyczące klimatu i środowiska naturalnego. Osobiste zachowania związane z mobilnością oraz wzorce przemysłowe i gospodarcze muszą całkowicie się zmienić, jeżeli UE ma osiągnąć cele porozumienia paryskiego. Znalezienie skuteczniejszych i czystszych rozwiązań transportowych dostępnych i przystępnych cenowo dla wszystkich obywateli jest sprawą pilną. Ważne jest także, aby środki finansowe przewidziane w budżecie UE skutecznie przyczyniały się zarówno do lepszej mobilności, jak i ochrony środowiska.

Innym wyzwaniem dla sektora transportu będzie digitalizacja i wykorzystanie sztucznej inteligencji. Przykładowo, jazda autonomiczna stworzy nowe warunki dla pracowników i będzie wymagać nowych umiejętności i zmian w środowisku pracy. Komisja TRAN będzie musiała zadbać o zachowanie właściwych warunków socjalnych i stałe polepszanie europejskiego modelu społecznego.

Zachęcam wszystkich obywateli do regularnego śledzenia działalności komisji TRAN i nawiązywania kontaktów z posłami, aby zasilać debatę polityczną.
Ochrona danych w komisjach

Przydatne dokumenty

Uprawnienia i zakres odpowiedzialności

Lista kontaktów

Linki