Būkite išklausyti 

Europos Parlamento darbas – atstovauti žmonėms, todėl mums svarbi jūsų nuomonė ir tai, kas jus neramina. Yra daugybė būdų būti išgirstiems – pradedant dalyvavimu rinkimuose į Europos Parlamentą, baigiant piliečių iniciatyvos pasirašymu ar skundo pateikimu Europos ombudsmenui. Daugiau informacijos rasite tolesniuose skirsniuose.

    

Rinkimai

Rinkimai – pagrindinis būdas daryti tiesioginę įtaką Europos politikai. Visi ES piliečiai turi teisę balsuoti ir pasirinkti, kas jiems atstovus Europos lygmeniu. Čia pateikiama visa esminė informacija apie tai, kaip tai vyksta.

    

Peticijos

Kiekvienas ES pilietis arba ES veikianti organizacija turi teisę pateikti Europos Parlamentui skundą arba prašymą su ES susijusiu klausimu. Sužinokite daugiau.

    

Europos ombudsmenas

Jei manote, kad ES institucijos jūsų atžvilgiu elgiasi netinkamai, galite kreiptis į Europos ombudsmeną. Ombudsmenas tiria skundus ir stengiasi rasti taikų ginčo sprendimą.

    

Koordinatorius vaikų teisių klausimais

Turite problemų su savo buvusiu sutuoktiniu ar partneriu spręsdami savo vaikų ateities klausimą ir ieškote pagalbos? Europos Parlamento koordinatorius vaikų teisių klausimais, vadovaudamasis vaiko interesais, padės rasti sprendimą, kai vaiką pagrobia vienas iš tėvų.

    

Eurobarometras

Europos Parlamentas reguliariai užsako tyrimus, siekdamas sužinoti žmonių nuomonę konkrečia tema arba su ES susijusiais klausimais apskritai. Pasidomėkite šių tyrimų rezultatais.

    

Piliečių iniciatyva

Piliečiai gali siūlyti naujų ES teisės aktų idėjas. ES institucijos turi svarstyti iniciatyvas, kurios surenka bent milijoną parašų visoje ES. Išsamesnė informacija pateikiama mūsų informaciniame grafike.

    

Dialogas su religinėmis bendruomenėmis ir nekonfesinėmis organizacijomis

 Europos Parlamentas pasiryžęs reguliariai rengti diskusijas su religinėmis ir nereliginėmis organizacijomis, kad atsižvelgtų į jų nuomonę apie socialinius ir etinius ES politikos aspektus.

    

Apdovanojimai

Parlamentui svarbus ne tik žmonių grįžtamasis ryšys, bet ir gerų jų darbų skatinimas. Kasmet jis įteikia keturias premijas už išskirtinius laimėjimus žmogaus teisių, kino, jaunimo projektų ir pilietiškumo srityse.

    

Apdovanojimai

Parlamentas gali idėjiškai paremti renginius, kuriuos jis laiko svarbiais. Sužinokite apie šią procedūrą ir apie tai, ką daryti norint kreiptis dėl renginio globojimo.